Kawa 300x talvisäil...
 
Notifications
Clear all

Kawa 300x talvisäilytys kylmässä

sammen
(@sammen)
Active Member

Moro, tarvitsisi vähän tietoa miten saa glykolit kiertämään koko koneessa. Eli meneekö oikeasti koko systeemin läpi kun laittaa huuhteluliittimen kautta? Onko Kawassa termaria eli pitääkö antaa käydä lämpimäksi enne toimenpidettä.
Onko jollain kokemuksia kylmässä säilyttämisessä.
t sammen

PS. Kemistinä tiedän sen että alle +2 asteen niin kaikki korroosio loppuu, eli periaatteessa ulkonasäilyttäminen on parempi kunhan. on kuiva.

Quote
Topic starter Posted : 02.10.2013 20:35
eyeless
(@eyeless)
Noble Member

Siellä on muistaakseni kyllä termari tossa 300x, se että meneekö huuhteluletkuista tavaraa jokapaikkaan on vaikea sanoa. Eikös tuossa ole kaksi huuhtelu reikää? Toinen kun kone on sammutettuna ja toinen kun se on käynnissä?
Voisi teorisioida että sieltä saa koko jetin jäähdytys järjestelmän käytyä läpi mutta tämä on puhtaasti teorisointia..
Hyvä toki olisi lämpimän koneen kautta kierrättää noi glykolit varmuuden vuoksi.

0_o   o_0  O_O  ^_^
Kädet aina vahingossa eksyneenä konehuoneen puolelle..
Seisottavien 2tahtien parissa vilisijä

   ~~ Team Free Try ~~

ReplyQuote
Posted : 03.10.2013 03:16
sammen
(@sammen)
Active Member

Hmmmm maahantuojan mukaan Kawassa ei ole termaria ja se valuu tyhjäksi jos vaan nostaa nokan pystyyn?

Kommentteja?

ReplyQuote
Topic starter Posted : 07.10.2013 15:50
J@ck
 J@ck
(@jck)
Eminent Member

Kommentteja...

Mallikohtaisesta ohjekirjasta on yleensä apua  🙂

ReplyQuote
Posted : 08.10.2013 14:14
Share:

Jetteile.com

Vesijetteily aiheista keskustelua
jo vuodesta 2008
YHTEYSTIEDOT

Helsinki, Finland
Email: asiakaspalvelu@selaa.fi

SOME
ONLINE