Neuvoja valintaan

kungen · 23.09.2018 08:16 · 1,765 näyttöä · 1 vastausta
kungen kungen
Basic
⭐ 357
Moi!

Vene on nyt myyty ja jettihommat polttelee. Kuitenkin vertailu on hankalaa ja googlekaan ei isommin ollut ystävä tähän liittyen.

Eli, jetin valintaa. Käyttötarkoitus olisi merellä ja makeassa vedessä, sekä retkeilyä perheen kanssa että yksin huvittelua. Kuitenkin kolmepaikkanen saisi olla.

Olen katsellut eri valmistajien jettejä ja vaihtoehtoina ovat 2012 ja uudemmista:
Kawasaki Ultra 300x ja lx jne.
Yamaha FX SVHO Cruiser
Sea-Doo RXP-X ja RXT-X

Kaipaisinkin kokeneempien ja tietävempien ehdotuksia mikä olisi vaihtoehdoista se "paras" vaihtoehto, eli hyvät ja huonot puolet verrattuna toisiinsa jne.

Onko kyseisissä malleissa jotain tiettyä mihin erityisesti kiinnittää huomiota koska käytettynä näitä katsellut?

Kiitos jo etukäteen. =)
eyeless eyeless
Basic
⭐ 3661
Itse ostaisin yamahan. Syynä lähinnä huolto vapaus, kawa myös hyvä.
Seadoot kaipaa tiheää huoltoa ja huoltojen teettäminen hintavaa puuhaa. Noin muuten kannattaa käydä koeajamassa kaikkia niin saat tuntumaa mikä tuntuu itsestäsi parhaimmalta