Sea-Doo RXP 215 hankinnassa

Hypto · 02.02.2011 12:21 · 8,693 näyttöä · 6 vastausta
Hypto Hypto
Basic
⭐ 805
Jou! Katselen ensimmaista jettiani ja tuo RXP 215 olis tarjolla. Ajettu 90h ja vuosimalli joko 2004 tai 2005. Aiemmin olen huristellut Yamahan GP 1800 R jetilla niin millainen tuo sea-doo on verrattuna jammuun? Onko 90h paljon ajettu kone jos huollot on tehty ajallaan koneeseen?
88 Racing 88 Racing
Basic
⭐ 1077
Moi, huollot tehtynä niin ei ole paljoa koneelle. Menee helposti 150 tuntia ilman ongelmia :) Tarkista, mitkä luistoprikat ahtimessa ja tarvittaessa vaihda/vaihdata Rivan prikat ahtimeen. Kaasuun vastaavuus selvästi parempi kuin 1300 GPR:ssä. Laita mulle vaikka PM:nä hinta, niin voin kommentoida sitä :) Sammy www.88motorsport.fi
Rytmi Rytmi
Basic
⭐ 1010
Miksi privana, eikö foorumi olis hyvä pitää avoimena ???
G-0-D G-0-D
Owner
⭐ 2915
Samaa mieltä tästä. Keskusteluforumin ideahan taitaa olla julkinen keskustelu... Juha
Hypto Hypto
Basic
⭐ 805
Moi! Pitäähän noissa ostotapahtumissa jotain salamyhkäisyyttä olla että kansan kiinnostus säilyy  ;D No jetille jäi hintaa loppupelissä noin 7000e (8000e jetti + traileri ja peite) ja lähiaikoina pitää käydä se jo talliin oottelemaan kesää :P Turbon uudet prikat meinasin heti alkajaisiks vaihtaa kunhan selvittelen räjäytyskuvista kaiken tarpeellisen!
TONI_VAAN TONI_VAAN
Basic
⭐ 937
ööhh onks kone muka Loppuun ajettu jo 150h jälkeen jos vesijeteistä puhutaan eiks sen pitäs tällöin vasta olla sisään-ajossa?
Texas85 Texas85
Basic
⭐ 758
ei se ehkä loppuun ole ajettu, mutta paljon se on kun ottaa huomioon että jeteillä ajetaan suurimman osan nappi pohjassa!