Apua Varustehankintaan

G-0-D · 05.07.2012 20:23 · 3,245 näyttöä · 1 vastausta
G-0-D G-0-D
Owner
⭐ 2908
Veljeni on hankkimassa ensimmäistä jettiään ja haluaisin yllättää hänet ostamalla jotain varusteita lahjaksi. Ei vaan ole minkäänlaista tietämystä mikä nyt alkuun olisi olennainen varuste? Liivit, kuivapuku, kengät, hanskat..? Ja mikä sitten olisi laadukas/hyvä/kova juttu?

Auttakaahan neitoa hädässä  :-[

Suurkiitos jos joku viitsii vastaa. Arvostaisin.
eyeless eyeless
Basic
⭐ 3661
liivit on tietty ykkös juttu, hieman jos tarkemmin olisit maininnut että minkälainen jetti on kyseessä niin olisi paremmin pystynyt vastaamaan, mutta liiveistä lähtisin liikkeelle, sitten tietty toi kuivapuku on seuraava hyvinkin mukava lisäys koska se mahdollistaa ajamisen aikaisin keväällä sekä myöhään syksyllä..
Kuivapuku kannattaa ostaa wetsuitoutlet.co.uk siellä on edukasta
kuivapuku esim tämä on mulla http://www.wetsuitoutlet.co.uk/crewsaver-cirrus-drysuit-free-underfleece-dry-bag-blackgrey-6516-new-2012-p-4858.html
ja hyvin on toiminut, tohon on kuitenkin kengät melkein pakollinen lisä koska tuo sukkaosuus on hyvin ohuen tuntuista tavaraa
sieltä näytti saavan myös noita muita tarvikkeita eli
liiveiksi esim tämä http://www.wetsuitoutlet.co.uk/gul-buckle-adult-impact-vest-50n-buoyancy-aid-blue-p-3024.html
taikka tämä http://www.wetsuitoutlet.co.uk/billabong-impact-ski-vest-50n-blackmilitary-green-a4ac18-p-1778.html
vaikuttaisivat hyviltä vaihtoehdoilta