kaasari toimii alipaineella, eli sieltä imusarjan jälkeen pitäisi olla pieni ilmanippa mistä menee letku kaasarille, kaasarissa itsessään on kalvoin toteutettu pumppu.
Suurella todennäköisyydellä sun kaasari(t) kaipaa puhdistusta, eli kaikki auki ja suuttimet voi silmämääräisesti tarkastaa näkeekö läpi, siellä on myös oma pieni filtteri mikä saattaa olla tukossa.
Sun bensa letkut saattaa kaivata vaihtamista, jos jostain on ilmavuoto niin silloin kaasareille ei mene bensaa.
Jos tankin 1 tie venttiili on rikki niin se voi myös aiheuttaa am. ilmavuodon, eli tankin pitää olla kanssa ilmatiivis, eli kun avaat korkin niin sieltä pitäisi kuulua pihinää.... Vaihtoehtoja on monia, kun laitteesi on noinkin vanha niin kannattaa käydä noi kaikki asiat läpi, saatat selvitä vähemmällä ruuvauksella loppukesän